Україна і США в рамках кліматичної конференції COP29 у Баку оголосили про запуск трьох нових проєктів у сфері малих модульних реакторів (ММР) із загальним фінансуванням 30 млн доларів.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство енергетики України.
Зазначається, що партнерство реалізовуватиметься в рамках програми FIRST (Базова інфраструктура для відповідального використання технології малих модульних реакторів).
"Програма передбачає реалізацію трьох взаємопов'язаних проєктів: будівництво пілотного заводу з виробництва чистого водню та аміаку (проєкт “Чисте паливо”), конверсію вугільних електростанцій на ММР (проєкт “Фенікс”) та розробку дорожньої карти декарбонізації сталеливарної промисловості за допомогою ММР (проєкт “Чиста сталь”)", – йдеться у повідомленні.
Проєкти реалізовуватимуться за участю провідних енергетичних компаній та науково-дослідних установ України та США.
У Міненерго нагадали, що технологія ММР має суттєві переваги перед традиційними АЕС завдяки модульному виробництву, легкому транспортуванню, підвищеному рівню безпеки та меншим початковим інвестиціям. Розвиток цієї технології розглядається як важливий елемент післявоєнного відновлення України, що сприятиме енергетичній безпеці та декарбонізації економіки.
Як повідомлялося, фахівців НАЕК "Енергоатом" запросили до участі у проєктній групі, яка працюватиме над розгортанням малого модульного реактора SMR-300 на майданчику АЕС Палісадес, що виконуватиме компанія Holtec International.
Залиште відповідь