Шаг замість копійки: НБУ назвав ймовірний тираж

Шаг замість копійки: НБУ назвав ймовірний тираж

Фото: НБУ Голова Національного банку Україні Андрій Пишний пояснив, коли введуть в обіг “шаги”

Нові монети перебуватимуть в обігу паралельно з копійками. Така поступова заміна дозволить уникнути витрат на утилізацію старих монет і не потребуватиме від українців обміну чи заміни.

У Національному банку планують, що наступна партія монет карбуватиметься вже не в копійках, а в шагах. Водночас чинні копійки залишатимуться в обігу. Про це розповів голова НБУ Андрій Пишний в інтервʼю виданню NV.

Зараз в обігу перебуває близько 15 мільярдів монет різного номіналу, з яких понад третина – це 10 та 50 копійок. Щороку Нацбанк докарбовує нові монети, аби замінити зношені.

“У цьому році вже заплановано докарбування щонайменше 20 млн монет. Ми хочемо, щоб це наступне докарбування стосувалося монет, номінованих не в копійках, а в шагах”, – зазначив Пишний.

Він пояснив, що копійки залишаться платіжним засобом паралельно з новими шагами.

“Не буде примусово вилучатися копійка. Просто на заміну тієї монети, яка виводитиметься з обігу, буде в достатньому обсязі карбуватися монета відповідного номіналу, але вже з назвою, яка є питомо українською – шаг”, – додав голова Нацбанку.

За його словами, така поступова заміна дозволить уникнути витрат на утилізацію старих монет і не потребуватиме від українців обміну чи заміни.

“Це буде тривалий органічний процес заміни, потреби здавати чи бігти обмінювати не буде”, – зауважив він.

Пишний також наголосив на символічному значенні цього кроку: “Ми вичищаємо остаточно з українського законодавства все, що нас хоч якось споріднює з Москвою”.

Нагадаємо, жодних додаткових витрат на розроблення ескізів та карбування шагів не було, ні з державного бюджету, ні з бюджету Національного банку України.

Копійку – в шаг: чи варто повертати історичну назву монетам

Джерело