У ХДАК відбулася міжнародна конференція

21 листопада 2019 р. відбулася велика Міжнародна конференція на базі Харківської державної Академії культури, присвячена 90-річчю академії та 30-річчю заснування кафедри історії, музеєзнавства та пам'яткознавства.

Найстаріша кафедра музеєзнавства в Україні була відкрита у Харківському державному інституті культури в 1989 р.

Історії, традиції та стратегії для подальшого розвитку музеєзнавчої справи присвячений круглий стіл, який зібрав колег й однодумців – музеєзнавців, істориків, археологів, мистецтвознавців та пам'яткоохоронців.

У теплій творчій атмосфері співробітники кафедри, колишні студенти (зараз представники найбільших культурних і музейних закладів Харківщини та України) обговорили цілі, специфіку та особливості підготовки харківської школи музеєзнавства, її відкритість світу культури і мистецтва, творчий потенціал та наукове значення.

Виступи фахівців були зосереджені на визначенні основних напрямів стратегії розвитку музейної справи в цілому. Доповіді були присвячені методології музейної комунікації, проаналізовано музейний простір сучасної України. Доповідачі зосередилися на визначенні основних напрямів стратегії розвитку музейної справи в цілому. Здійснено аналіз музею як соціокультурного інституту. Наголошувалось на необхідності розгорнутих державних програм у сфері музейних досліджень та збереження культурної спадщини. Особливе місце зайняли доповіді, орієнтовані на аналіз економічної сфери музейної діяльності, включаючи перспективу варіативності грантового проектування, підкреслювалась необхідність співпраці музеїв з туризмом в інтерпретації культурних об'єктів Харківщини.

В рамках співпраці кафедри з гімназією №14 Харкова, кращі вихованці гімназії підготували постерні доповіді про історію міста, власне бачення специфіки збереження культурної спадщини в нашій країні.

Матеріали круглого столу буде направлено до методичного центру з музеєзнавства та пам'яткоохоронної діяльності з перспективою їх подальшого використання у створенні єдиної музейної стратегії в Україні.

 
Добавить комментарий:
Ваш комментарий (осталось символов: 1000)
 

 
Самое читаемое
Справочники
Facebook Twitter