Анонс: у Харкові відбудеться презентація стратегії розвитку Пісочинської об’єднаної територіальної громади до 2028 року

07 грудня у медіацентрі «Время» відбудеться прес-конференція за підсумками прийняття Стратегії розвитку Пісочинської об’єднаної територіальної громади

07 грудня 2018 року об 11-00 у медіа-центрі «Время» (вул. Сумська, 72, 2 поверх) відбудеться прес-конференція за підсумками прийняття Стратегії розвитку Пісочинської об’єднаної територіальної громади до 2028 року.

Метою заходу є презентація вже прийнятої 04 грудня 2018 р. Стратегії розвитку Пісочинської селищної об’єднаної територіальної громади до 2028 року для громадськості, преси, громадських діячів. Цей захід дуже тісто пов'язаний з триваючою реформою децентралізації, створенням об’єднаних громад в Україні і демонструє наміри недавно створеної ОТГ створити першу в Україні «смарт-громаду» (або «розумну громаду») нарівні ОТГ.

Прийнята стратегія має відразу декілька особливостей, які відрізняють її від усіх інших стратегій ОТГ, принаймні у Харківській області.

  1. Застосовано класичний партисипативний підхід. Даний підхід відмінно зарекомендував себе у багатьох країнах світу (США, Німеччина, Польща, Швеція), а згодом – і в Україні, особливо – центральній і західній її частинах. Саме за допомогою такої «партисипативної стратегії» або «стратегії участі громадян» і можна змінити роль і ставлення мешканців: від пасивної поведінки «моя хата з краю» на «це наш спільний дім» на основі спільних інтересів та відповідальності. Місцеві мешканці були залучені на усіх без винятку етапах розробки стратегі: участь у тренінгах понад 240 осіб, анкетування 900 домогосподарств, цикл громадських обговорень у facebook, з місцевим бізнесом і активістами, ініціювання проектів розвитку та ін.
  2. обрано шлях подальшого розвитку як «розумної громади» (або смарт-громади). Відомо, що такою є громада, система управління якої налаштована на надання smart-послуг: передовсім, високоякісних, сучасних та географічно доступних побутових, комунальних, ділових, але за адекватну ціну. Саме це відрізняє сучасне місто чи передмістя від т.зв «сільської провінції». Місцеві мешканці Пісочинської ОТГ можуть і мають отримувати усі потрібні їх послуги за місцем свого приживання без незручних поїздок до Харкова і черг або згадувань про кращу якість послуг в інших містах.
  3. та ін.

Перший пісочинський досвід стратегічного планування вже доводить, що за умови поєднання громадської довіри, ініціативи та самовіддачі небайдужих людей, відкритості та доступності влади стає можливим досягнення найкращих результатів у нелегкій і комплексній роботі з підвищення якості життя жителів громади.

Остаточна версія тексту Стратегії доступна для ознайомлення на сайті Пісочинської селищної ради (від 03 грудня) і на офіційній facebook-сторінці «Партисипативна стратегія розвитку Пісочинської ОТГ» проекту.:

Інформація про проект МТД: Проект розроблявся за кошти Канадського фонду місцевих ініціатив (Посольство Канади в Україні), цей етап є завершальним у всьому проекті.

Спікери: Піочинський селищний голова Чернобай О.О., виконавчий директор Громадської спілки «Слобожанські стратегії» Дунаєв І.В.

Тривалість: до двох годин.

Довідки за телефоном: (050) 400-4850 Дунаєв Ігор Володимирович, (099) 352-9116 Бєляй Максим Сергійович

 
Добавить комментарий:
Ваш комментарий (осталось символов: 1000)
 

 
Самое читаемое
Справочники
Facebook Twitter